Alex Marquez majstrom sveta v Moto2

03.11.2019 Celý región

Sepang 3. novembra (TASR) - Španielsky motocyklista Alex Marquez sa stal majstrom sveta v triede Moto2. V nedeľu na Veľkej cene Malajzie v Sepangu obsadil druhé miesto a pred záverečným podujatím seriálu MS má nedostihnuteľný 28-bodový náskok.

Prvé miesto v Sepangu získal Juhoafričan Brad Binder, na treťom mieste finišoval Švajčiar Tom Lüthi. V Moto3 sa zrodil triumf majstra sveta Lorenza Della Portu, ktorý zaknihoval tretie víťazstvo za sebou.

Dvadsaťtriročný A. Marquez získal titul štyri týždne potom, ako sa to podarilo jeho o tri roky staršiemu bratovi Marcovi v kráľovskej MotoGP. Niečo podobné sa bratom podarilo aj pred piatimi rokmi s tým rozdielom, že Alex vyhral slabšiu kubatúru Moto3.

V MotoGP v Sepangu vyhral Španiel Maverick Viňales práve pred druhým M. Marquezom. Záverečné preteky sezóny o dva týždne privíta Valencia.